Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie pentru cei care au lucrat in Israel
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie pentru cei care au lucrat in Israel

Am auzit la postul Pro-tv ,ca Romania a semnat un acord cu Israel,potrivit caruia muncitorii care lucreaza legal in Israel au dreptul la pensie din aceasta tara.
Va rog,daca are cineva mai multe informatii,tare ma-si bucura sa mi le inparticeasca si mie,deorece lucrez aproape de sase ani in Israel cu acte legale si na-si vrea sa pierd anii astia din pensie.
Multumesc anticipat,Doncike
N-o sa pierdeti anii lucrati in Israel.
Intr-adevar, anul acesta Romania trebuia sa incheie conventie in domeniul asigurarilor sociale si cu Israelul. Perioada lucrata in Israel si pentru care s-au platit contributiile legale va fi avuta in vedere la deschiderea drepturilor de pensie in Romania. Accesati link-ul de mai jos si cititi toate discutiile:
www.avocatnet.ro/content/for...